Наш сайт використовує файли cookies та сервіси для збору технічних даних відвідувачів, щоб надавати послуги, що найбільше відповідають Вашим інтересам та потребам. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви автоматично погоджуєтеся з нашою Угодою користувача.

CBM Technology Glamar
Єдиний
офіційний
представник
в Україні

Як захистити свою електронну техніку

Кожен з нас прагне зробити своє життя максимально комфортним. Ми купуємо кращу техніку, стежимо за прогресом, вивчаємо і дивуємося новинкам. Використовуємо все по максимуму - зручні електроплити, холодильники, мікрохвильовки та ін. Зараз рідкість зустріти людину, в будинку якого немає комп'ютера... Але ось про безпеку техніки, ми вважаємо за краще не замислюватися, сподіваючись на випадок. А тепер трохи статистики - більше 1800 гроз відбувається в світі кожну секунду, при цьому близько 50 блискавок б'ють в землю. Для України характерна середня тривалість гроз 50-100 годин на рік. За цей період на 1 кв. км припадає чотири-вісім ударів блискавок. Але всього лише ОДНОГО удару блискавки досить, щоб вивести з ладу електронну техніку, яка знаходиться у вас в будинку, офісі або на підприємстві.

Сьогодні ми поговоримо про основи, тобто з чого необхідно починати, якщо ви вже задалися питанням захисту від блискавок.

Щоб забезпечити безвідмовну роботу будь-якої електроніки (побутова, промислова, технологічна) в першу чергу необхідне надійне і стійке до впливу корозії заземлення зі стабільним низьким опором.

Цей параметр відіграє дуже важливу роль в забезпеченні стабільної роботи і запобіганні можливого виходу з ладу всіх видів електронного обладнання. Яке зараз коштує недешево.

В процесі експлуатації електронна техніка піддається впливу електромагнітних завад від джерел промислового і природного походження. Джерелом наведень можуть бути грозові розряди, лінії електропередачі, електротранспорт і т.п. Вплив потужних перешкод при грозі, аваріях на лініях електропередачі здатне надавати руйнівний вплив на сучасну чутливу електроніку.

Захист електронної техніки від перешкод, наведень і грозових розрядів повинна бути комплексною. Виконання правильного заземлення - це перший обов'язковий крок захисту електронної та електричної апаратури від грозових розрядів і всіх типів перешкод та наведень.

Безпека і надійність роботи практично будь-якого об'єкта в значній мірі залежать від якості виконання заземлення. А якість, в свою чергу, залежить від матеріалів, з яких вона виготовлена.

Чому особливої актуальності питання якісного заземлення електронної техніки набувають саме зараз?

Ми все частіше і більше використовуємо електроніку та комп'ютерну техніку у всіх сферах людського життя. Час йде і пристрої стають все більш досконалими і чутливими до перенапруг та перешкод. А ось характеристики існуючих заземлюючих пристроїв з кожним роком погіршуються. Вони іржавіють і їх опір вже не встигає за нормами, які необхідні для забезпечення роботи та захисту сучасної електронної техніки. Тому перш ніж підключатися до існуючого заземлення потрібно перевірити його якість і провести вимірювання. Можливо воно сильно застаріло, і виконує свої функції мінімально. А якщо заземлення відсутнє, то його обов'язково потрібно зробити. В іншому випадку, це загрожує величезними збитками, пошкодженням техніки, та істотно зіпсує ваш затишок в домі, або комфорт на роботі.

Сучасна система заземлення повинна відповідати таким критеріям:

 1. Мати мінімальну вагу, габарити, бути стандартною, з можливістю застосування в грунтах різних типів та зручною у транспортуванні
 2. Швидко встановлюватися і мати типове рішення зручне для проектувальників та монтажників
 3. Бути простою в проектуванні, монтажі та обслуговуванні
 4. Забезпечувати тривалий (понад 40 років) термін експлуатації і ефективну електробезпеку
 5. Мати високу захищеність від корозії

Зараз можна зустріти, так званий, «старий» спосіб - використання кутника або круглої арматури, яка забивається кувалдою на глибину від 1,5 до 2,5 м. Або бурильної установки для занурення обсадної труби. Але він не відповідає жодному з вищевикладених критеріїв. Відповідно є не раціональним і економічно невигідним. До того ж веде до ряду проблем:

Для початку потрібно знайти і підготувати майданчик де змонтувати заземлення, а це велика проблема, особливо в умовах щільної міської забудови. Після цього треба розбити асфальт або, нехтуючи естетикою і стараннями дизайнерів, перекопати весь газон або клумбу. А якщо використовується труба, то до цього ще додається необхідність передбачити місце для під'їзду і розгортання бурильної техніки. А це ще й додаткові витрати.

Кутник і/або круглу арматуру потрібно порізати і ці, досить громіздкі, конструкції привезти на місце монтажу. Для цього потрібен вантажний автомобіль. І знову непотрібні витрати.

Оскільки забивати шматки чорного металу в землю кувалдою дуже важко, терміни монтажу розтягнуті, а трудовитрати збільшуються в рази. До того ж глибоко забити неможливо. Це буде 1,5-2,5 м в кращому випадку. Верхній шар грунту влітку просихає, а взимку промерзає, а це сильно впливає на опір. Тому опір заземлення буде змінюватися в залежності від погоди (сезонна нестабільність). Щоб отримати потрібне значення опору (зазвичай 4 Ом), потрібно забивати багато кутників і/або прутків. Потім їх треба з'єднати, а це великий обсяг земляних і зварювальних робіт. А коли все це зроблено потрібно відновити асфальт або газон.

А ще - заземлювачі з чорного металу швидко іржавіють. Це залежить від товщини закладених конструкцій і від агресивності грунтової і/або електролітичної корозії. Після всіх цих трудовитрат ми в результаті отримаємо заземлення, яке і служити буде мало і параметри має нестабільні. На яке ми витратили купу часу та грошей.

Ми хочемо вас застерегти. Заземлення з чорного металу може бути дешевше, тільки якщо Ви стали жертвою обману. В такому випадку у вас навряд чи буде норма 4 Ом, натомість 50 Ом або навіть всі 100 Ом. А це зовсім не безпечно! Вимагайте проведення правильних вимірів!

Ми ж пропонуємо сучасне рішення всіх перерахованих проблем

Це система заземлення WTG за технологією CBM Technology GALMAR, що має ряд переваг:

 • мінімальна площа монтажу - заземлення можна зробити практично в будь-якому місці в тому числі в підвальних приміщеннях і на дні кабельних колодязів;
 • стрижні забиваються вглиб, а не вшир. При монтажі не псуються (НЕ розкопуються) газони і не розбивається асфальт;
 • дуже зручне транспортування. Комплект можна відправити зручним перевізником та/або перевезти легковим автомобілем;
 • комплекти стандартні й універсальні, виготовляються відповідно до ТУ У 31.2-31304435-001:2012;
 • просте та швидке встановлення в будь-яких грунтах;
 • при встановленні не потрібні зварювальні роботи. Встановивши на глибину, де грунт не просихає і не промерзає можна за 30 хв. І отримуємо надійне та довговічне заземлення зі стабільними характеристиками на круглий рік;
 • мінімальні трудовитрати при монтажі і 100% випадків дозволяє домогтися необхідної величини опору;
 • основним елементом системи є сталеві обміднені стрижні CBM Technology Galmar покриті електролітичним способом міддю, яка утворює молекулярний, нерозривний зв'язок зі сталлю. Товщина шару міді більша 250 мкм. Термін служби таких заземлюючих пристроїв понад 40 років! - Підтверджено практикою та лабораторними випробуваннями в Україні.

Цей варіант не тільки підвищує рівень безпеки, але також є економічно вигідним. Ви зможете заощадити кошти і час, щоб потім витратити їх на щось приємне та необхідне.

Компанія ВАТСОН-ЕНЕРГО єдиний офіційний представник CBM Technology GALMAR, тому ми пропонуємо найкращі ціни та оригінальне обладнання.

24 Червня 2020

Залишити заявку та отримати консультацію