Наш сайт використовує файли cookies та сервіси для збору технічних даних відвідувачів, щоб надавати послуги, що найбільше відповідають Вашим інтересам та потребам. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви автоматично погоджуєтеся з нашою Угодою користувача.

CBM Technology Glamar
Єдиний
офіційний
представник
в Україні

Обстеження та консалтинг

Фахівці Watson-Energo® проводять обстеження та консультацію Замовника по правильному підбору матеріалів для зовнішнього блискавкозахисту, заземлення та ПЗІП для захисту від імпульсних перенапруг (внутрішній блискавкозахист). За результатами проведеної роботи ми розробляємо оптимальне рішення для виконання саме Вашого завдання.

Що входить в обстеження блискавкозахисту (БЗ) і заземлювального пристрою (ЗП):

Ситуація 1: БЗ і ЗП відсутні

 • проводимо вимірювання питомого опору грунту, для подальшого розрахунку ЗП;
 • визначаємо тип, конфігурацію та матеріали покрівлі;
 • визначаємо розміри будинку, розташування вікон, входів та тераси (приватного будинку, будівлі або споруди) для забезпечення безпечних відстаней при монтажі БЗ;
 • визначаємо розташування підземних та наземних комунікацій для безпечного монтажу ЗП;
 • визначаємо наявність обладнання на покрівлі та фасадах;
 • на місці даємо консультацію щодо можливих варіантів виконання блискавкозахисту та типів матеріалів, які можуть бути для цього використані;
 • за результатами обстеження надаємо звіт.

*Можлива консультація на основі наданої документації - план будівлі, фотографії, схеми мереж і т.п.

Ситуація 2: БЗ і ЗП є, але потрібно перевірити правильність монтажу, відповідність стандартам, стан елементів систем

 • проводимо візуальне обстеження (огляд) на предмет відповідності БЗ вимогам стандартів (конфігурація, тип матеріалів);
 • проводимо вимірювання, існуючих ЗП з метою визначення відповідності опору нормі для даного типу ЗП;
 • визначаємо ступінь корозії елементів;
 • визначаємо правильність монтажу;
 • перевіряємо виконання вимог щодо безпечних відстаней;
 • на місці даємо консультацію щодо усунення виявлених дефектів;
 • за результатами обстеження надаємо звіт.
Замовити

Розрахунок блискавкозахисту і заземлення

На підставі обстеження та/або наданої документації або фотографій, проводимо попередній розрахунок систем БЗ та ЗП для Вашого об'єкту (приватний будинок, будівля або споруда. Пропонуємо на вибір використання різних матеріалів - обміднення, алюмінієвий сплав (AlMgSi), оцинкована сталь.

Запропонуємо Вам оптимальний варіант оранізації захисту від блискавки, щоб з мінімально можливими витратами досягти максимального результату.

Для забезпечення надійного захисту, розрахунок проводиться відповідно до чинних українських та міжнародних стандартів з використанням програмного забезпечення WE RiskManagement PAL62305RM.

Дуже важливо ретельно розрахувати, та потім виконати проєкт. Помилки при розрахунках і монтажі можуть привести до серйозних наслідків, таких як ураження електричним струмом людей і домашніх улюбленців, вихід з ладу дорогого устаткування, пошкодження будівлі, пожежа.

Замовити

Проєктування

Компанія Watson-Energo® виконує роботи по проєктуванню, систем зовнішнього та внутрішнього блискавкозахисту, заземлюючих пристроїв об'єктів різної складності - від приватних будинків і офісів до газових компресорних станцій та електричних підстанцій.

Виконання блискавкозахисту без проєкту не має сенсу, тому що в такому випадку невідомо що насправді «захищає» такий блискавкозахист. Може це просто нагромадження металоконструкцій на даху?

Проєкт також визначає які матеріали будуть використовуватися. Використання неякісних матеріалів, які швидко іржавіють і не забезпечують надійне з'єднання струмовідводів, заземлювачів та блискавкоприймачів, призводить до того, що блискавкозахист не виконуватиме свою функцію.

Більш ніж за 21 років роботи нам доводилося виконувати найрізноманітніші проєкти у всіх регіонах України. Наші фахівці допоможуть Вам захистити від блискавки людей і домашніх улюблинців, будівлі, споруди та обладнання відповідно до вимог діючих стандартів.

Замовити

Постачання матеріалів та монтаж

Ми відкриті до співпраці для електромонтажних та будівельних компаній. Завжди готові надати Вам оригінальну продукцію за найвигіднішими цінами. Watson-Energo® офіційний представник виробників CBM Technology GALMAR, A.H.Hardt, LEUTRON і RST в Україні.

Ми пропонуємо тільки високоякісні стійкі до корозії матеріали для систем заземлення та блискавкозахисту. Вони суттєво полегшують і прискорюють монтаж та забезпечують надійність систем заземлення та блискавкозахисту в цілому.

При купівлі комплектів заземлення забезпечуємо монтажну бригаду інструкцією та надаємо консультації по монтажу.

При монтажі необхідно дотримуватись усіх вимог стандартів по механічним характеристикам і сумісності матеріалів, безпечним відстаням від вхідних дверей, вікон, пішохідних доріжок, обладнання. Виконувати заземлення з необхідним опором та ефективної конфігурації. Після виконання робіт необхідно підготувати для Замовника виконавчу документацію (схему, протокол вимірювань, акт прихованих робіт).

Якщо вірно розрахував і професійно змонтував якісні, стійкі до корозії матеріали, тільки тоді це надійний захист від блискавки.

Безпека - це взаємодія всіх трьох складових!

Замовити

Центр навчання та підвищення кваліфікації

З 2006 року на базі компанії діє Навчальний Центр. Ми допомагаємо фахівцям з різних галузей підвищити свої знання в сфері проєктування, монтажу, вимірювань і експлуатації систем блискавкозахисту та заземлення.

Для проєктувальників проводимо спеціалізований поглиблений семінар-практикум. Складовою частиною будь-якого семінару є навчання користуванню програмою Watson-Energo® RiskManagement.

Ми проводимо семінари на підприємстві Замовника або на нашій базі в Києві. Тема адаптується відповідно до ваших побажань.

Ми розповідаємо про те, що Вам дійсно потрібно!

Головною відмінністю нашого Навчального Центру є доступність і простота в поданні інформації, а також консультації кожного слухача, протягом року після проходження навчання.

Заняття проводяться професійним викладачем, який має великий педагогічний досвід.

Наш викладач:

 • присвятив цій сфері більше 14 років;
 • співавтор книги «Технології та рішення для операторських і корпоративних мереж зв'язку»;
 • автор програми Watson-Energo® RiskManagement PAL62305RM для оцінки ризиків і вибору заходів захисту від ударів блискавки для об'єктів різного призначення відповідно до ДСТУ IEC 62305-2:2012 ЗАХИСТ ВІД АТМОСФЕРНОЇ ЕЛЕКТРИКИ. Частина 2. Керування ризиком;
 • cпівавтор ДСТУ Б В.2.5-82:2016 ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА В БУДІВЛЯХ І СПОРУДАХ. ВИМОГИ ДО ЗАХИСНИХ ЗАХОДІВ ВІД УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ.
Детальніше

Оцінка ризиків удару блискавки

Будь-який прояв сил стихії, неминуче несе за собою ризики і блискавка не виняток. Вона загрожує не тільки здоров'ю та життю людей, але також несе загрозу для цілісності будівель, комунікацій, об'єктів культурного призначення тощо. Відповідно це тягне за собою економічні витрати та збитки. Втім, цього цілком можна уникнути якщо вірно розрахувати блискавкозахист і мінімізувати можливі ризики.

Для вашої зручності фахівці Watson-Energo® розробили спеціальне програмне забезпечення Watson-Energo® RiskManagement PAL62305RM.

Це програма для розрахунку та оцінки ризиків і наслідків удару блискавки. Вона дає змогу обрати відповідні заходи захисту від блискавки таким чином, щоб знизити ризики до прийнятного значення, визначеного в ДСТУ IEC 62305-2:2012. Використання даного програмного забезпечення значно полегшує проєктування зовнішнього і внутрішнього блискавкозахисту об'єктів різного призначення.

Детальніше

Отримати консультацію від Watson-Energo® - експерта №1 по заземленню та блискавкозахисту