Наш сайт використовує файли cookies та сервіси для збору технічних даних відвідувачів, щоб надавати послуги, що найбільше відповідають Вашим інтересам та потребам. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви автоматично погоджуєтеся з нашою Угодою користувача.

CBM Technology Glamar
Єдиний
офіційний
представник
в Україні
 1. Типова блискавка триває близько чверті секунди і складається з 3-4 розрядів.
 2. Блискавки подорожують зі швидкістю 56000 км в секунду і мають силу струму в 10-40 тисяч ампер.
 3. Блискавка часто кілька разів поспіль вдаряє в одне місце: як і будь-який електричний розряд, вона спрямовується по шляху найменшого опору.
 4. У світі кожну хвилину виблискує 6000 блискавок.
 5. Середня блискавка має довжину 9,5 км.
 6. Температура блискавки може сягати 27771 градусів за Цельсієм. Це майже в 5 разів гарячіше, ніж поверхня Сонця!
 7. Середня гроза подорожує зі швидкістю 40 км на годину.
 8. Прямо зараз в світі гримлять 1800 гроз.
 9. Щороку блискавки вбивають в Україні, за деякими оцінками, до 30 осіб, в США - близько 200
 10. Стародавні греки вірили, що перли утворюються, коли блискавка вдаряє в море.
 11. Приблизно 25% тих, у кого влучила блискавка, гинуть. Смертельні випадки - зазвичай результат зупинки серця. Після удару блискавки в електричних системах організму відбувається коротке замикання і ті, хто вижив, отримують серйозні порушення здоров'я, не кажучи вже про психічну травму: втрати пам'яті і чутливості, порушення сну, ослаблення слуху, постійні болі.
 12. У ворожіннях етрусків блискавка на сході була сприятливим знаком, на заході - несприятливим, на північному сході - непоганим, на північному заході - вісником нещастя.
 13. Якщо одяг мокрий, удар блискавки зашкодить вам менше.
 14. За британськими віруваннями, від блискавки можна захиститися лавровим листом.
 15. За статистикою, чоловіків блискавка вбиває частіше, ніж жінок (у 6 разів), ймовірно, тому, що чоловіки більше часу проводять на відкритому повітрі.
 16. В американський Емпайр-Стейт-Білдінг блискавка влучає в середньому 23 рази на рік.
 17. Блискавки спостерігаються також на Венері, Юпітері, Сатурні і Урані. Блискавки Сатурна в мільйон разів сильніше земних.
 18. Частіше, ніж в інші дерева, блискавки потрапляють в дуби. Цьому є міфологічне пояснення: у древніх греків дуб був деревом Зевса, бога-громовержця.
 19. Б'ючи в піщаний грунт, блискавка сприяє утворенню скла. Після грози в піску можна знайти смужки скла.
 20. В середні віки вважалося, що церковні дзвони виганяють злих духів. Грім і блискавка вважалися диявольськими підступами, і тому під час грози намагалися безперервно бити в дзвони. В результаті жертвами блискавки дуже часто ставали дзвонарі.
 21. В літаки блискавка потрапляє в середньому один раз на кожні 5-10 тисяч льотних годин.
 22. У ацтеків вважалося, що блискавка супроводжує померлих: вона розщеплює землю і полегшує шлях в її глибини.
 23. Як правило, розряд блискавки супроводжується громом. Грім з'являється від сильного коливання повітря від розряду блискавки. Блискавка і грім відбуваються в один момент. Але чому ж ми спостерігаємо блискавку і чуємо грім в різний час? Все тому, що швидкість світла набагато більша швидкості звуку. Можна сказати, що блискавку ми бачимо в той же момент, коли вона вдаряє, а грім чуємо з запізненням. Виходячи з цього, ми можемо з легкістю визначити приблизну відстань, на якому знаходитися гроза. Швидкість звуку становить 350 метрів в секунду, а значить можна помножити час між ударом блискавки і звуком грому, і отримати приблизне місце грози. Грім зазвичай чути на відстані 15-20 кілометрів. А значить, якщо видно блискавку, але чути грім, гроза знаходитися не менше ніж за 20 кілометрів.
 24. В середині XVIII століття деякі європейські дами носили на своїх капелюшках громовідводи, а заземлювальний дріт волочився слідом.
 25. Імовірність бути вбитим блискавкою становить 1 до 2000000. Такі ж шанси у кожного з нас померти від падіння з ліжка.
 26. В Київській Русі повелителем грому та блискавок вважався Ілля-пророк, який їздив по небу на гуркітливій колісниці. Святий Ілля жив у IX столітті і єдиний із пророків був живим взятий в Царство Небесне. Як завжди, в образі цього святого змішалися язичницькі та християнські вірування: прототип Іллі - грізний слов'янський бог Перун.
 27. За прикметою, в грозу не можна стояти біля корів, так як вони притягують блискавку. Численні випадки загибелі пастухів тому підтвердження.
 28. У різних міфологіях блискавку представляли як руку бога або навіть як сліпуче світло божественних очей.
 29. Блискавки розчищають небо для польотів космічних кораблів. У радіаційних поясах Землі існує проміжок, в якому майже немає заряджених частинок завдяки тому, що радіохвилі від земних блискавок відбирають енергію у заряджених частинок і розштовхують їх. Внаслідок космічні кораблі на середній орбіті піддаються шкідливому впливу радіації.
 30. Три блискавки на зображенні римського Юпітера символізують випадок, долю і передбачливість - сили, які формують майбутнє.
 31. Імовірність побачити кульову блискавку хоча б раз в житті становить 1 до 10000.
 32. Люди, в яких влучила блискавка, вважалися відзначеними богом. А якщо вони гинули, то нібито потрапляли прямо на небеса. У давнину жертв блискавки ховали на місці загибелі. А от як розцінювати те, що блискавка збила хрест з купола собору Смольного монастиря (це трапилося в липні 2001 року)? Можливо його мешканці нагрішили так, що викликали божественне обурення або, навпаки, особливо прославилися богоугодними справами?
 33. У більшості випадків, блискавка потрапляє в людей не в самий розпал грози. Згідно з даними національної метеорологічної служби США (НМС), блискавка може вдарити з відстані в 15 км від того місця, де йде дощ, тому якщо ви чуєте грім - значить ви в зоні загрози попадання блискавки.
 34. Енергії, що міститься в одному ударі блискавки, може вистачити на горіння 100Вт лампочки протягом 90 днів.
 35. Відомо, що океани займають понад 70% площі нашої планети. Тому вважалося, що блискавки вражають в основному водну поверхню. Однак супутники зафіксували інше: в 8 випадках з 10 блискавки вдаряють не в воду, а в землю. Вчені пояснюють цей несподіваний факт тим, що влітку температура суші вище, ніж океану, і над континентами виникають потужні конвекційні повітряні потоки, що піднімають у верхні шари атмосфери пари води, частки якої в процесі цього електризуються. Перетворюючись там в краплі і кристалики льоду, вони утворюють хмари, на яких накопичується електричний заряд, в основному над континентальною частиною Землі.
07 Травня 2020

Залишити заявку та отримати консультацію