Наш сайт використовує файли cookies та сервіси для збору технічних даних відвідувачів, щоб надавати послуги, що найбільше відповідають Вашим інтересам та потребам. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви автоматично погоджуєтеся з нашою Угодою користувача.

CBM Technology Glamar
Єдиний
офіційний
представник
в Україні

Улаштування блискавкозахисту будівлі обсерваторії на горі Піп Іван

Колишня польська астрономічна і метеорологічна станція під дивовижною назвою «Білий слон» на горі Піп Іван Чорногірський (також відома як Чорногора) була побудована в 1938 році. Після другої світової війни обсерваторію хоча й зробили філією ГАО НАНУ, але вона практично так і не функціонувала. Довгий час, там були лише голі стіни. Плани відновлення об’єкта періодично виникали, починаючи з 1996 року. Наразі з’явилася інформація про те, що EC планує виділити 1,53 млн. євро на ремонт будівлі та внутрішнє облаштування приміщень обсерваторії. Передбачається створення Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського і Варшавського університетів. За кошти ЄС планується встановити сучасне метеорологічне обладнання, а також придбати необхідне рятувальне обладнання для виконання пошуково-рятувальних операцій в складних умовах високогір’я.

В рамках підготовки до реалізації цього проєкту були проведені необхідні підготовчі заходи з благоустрою та захисту будівлі, зокрема улаштування заземлення та блискавкозахисту.

Був розроблений та погоджений у встановленому порядку робочий проєкт, який передбачав використання надійних, стійких до корозії елементів. Будь-який ремонт в цих умовах дуже складний, дорогий та можливий тільки в період з травня по жовтень, в іншу пору року доставка матеріалів стає неможливою. Додайте до цього жорсткі умови експлуатації і стане легко зрозуміти, що питання якості матеріалів було на першому місці.

Блискавкозахист, який виконаний з обміднених провідників, мідних і бронзових затискачів та заземлення з обміднених стрижнів та обмідненої полоси в повній мірі відповідають жорстким вимогам якості та довговічності завдяки стійкості обміднених матеріалів до корозії повністю аналогічній міді. Одночасно з цім, використання обміднених матеріалів замість міді дало змогу суттєво знизити вартість цього проєкту, але без будь-якої втрати якості.

Улаштування заземлюючого пристрою необхідно було зробити в умовах кам’янистого ґрунту, який має високий питомий опір. Для досягнення необхідного значення опору заземлювача та пришвидшення робіт використовувалась струмопровідна суміш GALMAR Resistivity. Це спеціальний порошок, який використовується разом з горизонтальними або вертикальними заземлювачами для збільшення контактної поверхні з ґрунтом, що, відповідно, зменшує активний опір заземлюючого пристрою.

Все це стало можливим завдяки високоякісним матеріалам виробництва компанії CBM Technology GALMAR та високої майстерності фахівців, які виконували ці роботи.

Нижче наведені деякі фотографії цього унікального місця з фрагментами вузлів блискавкозахисту та чудових краєвидів з висоти Чорногірського хребта.

17 Лютого 2021

Залишити заявку та отримати консультацію